Premier je predvideno davčno reformo predstavil podpisnikom Partnerstva za razvoj (Foto: KPV)
Kot je na sestankih poudaril premier, gre v reformi davčne zakonodaje predvsem za poenostavitve davčnega sistema, za razbremenitve, kar posledično pomeni tudi večjo konkurenčnost gospodarstva, za odpravo nepotrebnega administriranja ter večjo pravno varnost davkoplačevalcev. Reforma predvideva sprejem naslednjih zakonov: zakon o dohodnini, zakon o davku od dohodkov pravnih oseb, zakon o davku na dodano vrednost, zakon o davku na promet nepremičnin, zakon o davčnem postopku, zakon o davku na vodna plovila in zakon o davku na dediščine in darila.
Po zagotovilih ministrstva za finance po sprejemu paketa zakonov »nihče ne bo plačeval več kot doslej«. Davčna reforma je namreč izrazito razvojno in konkurenčno naravnana, poenostavila bo postopke in razbremenila gospodarstvo.
S predvideno davčno reformo so se seznanili tudi predstavniki reprezentativnih sindikatov (Foto: KPV)
V prihodnjih 14 dneh bodo sledila usklajevanja znotraj koalicije, Partnerstva za razvoj in s socialnimi partnerji. Vlada naj bi o predlogu sprememb odločala predvidoma sredi septembra, Državni zbor RS pa naj bi novo davčno zakonodajo potrdil novembra.